Uspješna sezona Centra izvrsnosti iz informatike za srednje škole!

Centar izvrsnosti iz informatike za srednje škole ove je godine “iznjedrio” državnog prvaka, doprvaka, te čak dva olimpijca.

Provodili smo sljedeće radionice:

3D modeliranje i multimedija: 6 učenika

Rješavanje problemskih zadataka u informatici: 17 učenika

Primjena naprednih algoritama u rješavanju programskih zadataka: 19 učenika

Osnove informatike: 7 učenika

Profesionalna fotografija i digitalna obrada: 6 učenika

Napomena: Neki su učenici Prve gimnazije Varaždin polazili dvije radionice, stoga je broj učenika u Centru manji od zbroja polaznika svih radionica.

Ukupno: 44 učenika polaznika i od toga:

  1. razred: 13 učenika
  2. razred: 9 učenika
  3. razred: 17 učenika
  4. razred: 5 učenika

Broj radionica: 5

Broj grupa: 5

Broj mentora: 7

  • voditeljica: Janja Banić (Prva gimnazija Varaždin)
  • Elena Avramenko (freelancer fotografije)
  • Bojan Banić (Prva gimnazija Varaždin)
  • Andrija Bernik (Srednja škola Maruševec, Sveučilište Sjever)
  • Vesna Novosel Martinić (Prva gimnazija Varaždin)
  • Ivan Paljak (Fakultet elektrotehnike i računarstva Zagreb – student)
  • Adrian Satja Kurdija (Prirodoslovno-matematički fakultet Zagreb – student)

 Učenici – polaznici Centra za SŠ – su sudjelovali na županijskom, državnom, a sudjelovat će i na međunarodnom natjecanju i to kako slijedi:

 Županijsko natjecanje:

 Kategorija Algoritmi Pascal/C/C++:

  1. mjesto Sven Stanisavljević, 1.razred, Prva gimnazija Varaždin
  1. mjesto Filip Kuzminski, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin
  2. mjesto Petar Borko, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin
  3. mjesto Rea Novak, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin
  4. mjesto Benjamin Ikanović, 2. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin
  5. mjesto Goran Petrović, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin
  1. mjesto Josip Kelava, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  2. mjesto Marin Kišić, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  3. mjesto Ivan Avirović, 3. razred Prva gimnazija Varaždin
  4. mjesto Ivan Rissi, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  5. mjesto Benjamin Mavrek, 3. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin
  6. mjesto Sven Posavec, 3. razred. Prva gimnazija Varaždin
  7. mjesto Kevin Furjan, 3. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin
  8. mjesto Ana Ljubek, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  1. mjesto Tomislav Gregurić, 4. razred, Prva gimnazija Varaždin

 Kategorija Osnove informatike –gimnazije:

3.mjesto Marin Boltižar, 2. razred Elektrostrojarska škola Varaždin

5.mjesto Sebastijan Njegovan, 1. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin

 Kategorija Osnove informatike – prirodoslovno-matematičke gimnazije:

1.mjesto Rea Novak, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin

3.mjesto Goran Petrović, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin

4.mjesto Filip Kuzminski, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin

5.mjesto Petar Borko, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin

8.mjesto Sven Stanisavljević, 1. razred, Prva gimnazija Varaždin

12.mjesto Antonio Grabant, 1. razred, Prva gimnazija Varaždin

12.mjesto Matej Kišić, 1. razred, Prva gimnazija Varaždin

15.mjesto Josip Jambriško, 1. razred, Prva gimnazija Varaždin

 Kategorija Osnove informatike – strukovne škole:

  1. mjesto Šime Čavala, 1. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin
  2. mjesto Teo Toplek, 1. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin
  3. mjesto Sebastijan Mavrek, 1. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin

 Državno natjecanje:

  1. mjesto u kategoriji Algoritmi Pascal/C/C++: Josip Kelava, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  2. mjesto u kategoriji Algoritmi Pascal/C/C++: Marin Kišić, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  3. mjesto u kategoriji Osnove informatike za prirodoslovno-matematičke gimnazije: Rea Novak, 2. razred, Prva gimnazija Varaždin
  4. mjesto u kategoriji Osnove informatike za strukovne škole: Šime Čavala, 1. razred, Elektrostrojarska škola Varaždin

 Hrvatska informatička olimpijada:

srebrna medalja: Marin Kišić, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin

5.mjesto: Josip Kelava, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin

Mjesto u reprezentaciji Hrvatske:

  • za Srednjoeuropsku informatičku olimpijadu u Rumunjskoj: Marin Kišić, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin; Josip Kelava, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin
  • za Međunarodnu informatičku olimpijadu u Rusiji: Marin Kišić, 3. razred, Prva gimnazija Varaždin

Dva tima od po pet učenika (Intermediate 5 i Senior 5) i ove su se godine plasirala na All Star American Computer Science League no sudjelovanje u tom finalu je otkazano zbog sigurnosnih razloga.

Radionica izrade i obrade profesionalne digitalne fotografije organizirala je izložbu polaznika, ta izdala elektronički katalog izložbe. Prolistajte ga i uživajte u radovima naših polaznika te pogledajte film koji je snimljen tijekom radionice. Za sljedeću godinu pripremamo još kvalitetnije i nove radionice na kojima možete mnogo naučiti. Vidimo se u CI iz informatike za srednje škole :).

Janja Banić, dipl.inf.

voditeljica Centra izvrsnosti za srednje škole