3. Festival šaha Varaždinske županije – 27.04.2019.

U organizaciji Varaždinske županije, Šahovskog saveza te Školskog sportskog saveza Varaždinske županije u subotu, 27. travnja 2019. godine održati će se 3. Festival šaha Varaždinske županije u prostorima Prve gimnazije Varaždin, a svečanost otvorenja je u 9,30 sati.

Ponosni smo na projekt Uvođenje šaha u osnovne škole Varaždinske županije, čiji rezultati se očituju u gotovo peterostrukom povećanju broja učenika uključenih u šahovske aktivnosti i rezultatima na državnom natjecanju Hrvatskog školskog sportskog saveza. S obzirom na interes, Projekt je proširen i na srednje škole. Festival će se održati u prostorima

U sklopu Festivala održati će se 5. „PUŽ“ pojedinačno prvenstvo učenika osnovnih škola, te „VELIKI PUŽ“ pojedinačno prvenstvo učenika srednjih škola kao i seniorsko brzopotezno prvenstvo.

Hrabriji posjetitelji moći će se okušati u simultanki na 20 ploča s Juricom Srbišom, FIDE majstorom, osmerostrukim prvakom Hrvatske u kadetskim i juniorskim konkurencijama.

 

Pozivamo sve ljubitelje šaha da nas posjete u Prvoj gimnaziji Varaždin!

Program 5. Festivala matematike -25.04.2019.

Detaljan program 5. Festivala matematike možete preuzeti na ovoj poveznici.

Raspored sjedenja ekipno natjecanje:

Raspored sjedenja ekipno natjecanje:

2. Festival informatike – INFO@FEST – 24.4.2019.

U organizaciji Varaždinske županije i Centra izvrsnosti iz informatike, u srijedu, 24. travnja 2019. godine u prostorima Prve gimnazije u Varaždinu održati će se po drugi puta Festival informatike pod nazivom “INFO@FEST”. Svečano otvorenje održati će se s početkom u 9,00 sati.
Natjecanje učenika osnovnih škola održati će se iz Osnova informatike i programiranja. Osim natjecateljskog dijela za učenike će biti organizirane radionice:
  • mBot Bijeg iz labirinta
  • Ozobot
  • Arduino
  • Web 2.0 alati
  • Zabavno programiranje
  • Napredno programiranje uz Microbit
Učenici srednjih škola natjecat će se u programiranju, a sudionici Festivala imati će priliku  upoznati se predstavljanjem radionica:
  • 3D modeliranje, virtualne i proširene stvarnosti,
  • Let’s STEAM: Digitalna obrada profesionalne fotografije
  • 3D print i uvod u robotiku
Također tijekom cijelog dana u predvorju Prve gimnazije održati će se prezentacije radova učenika iz Centra izvrsnosti (Multimedija, Scratch), kao i nagradni kviz za sve učenike posjetitelje.
Svoje sudjelovanje na ovogodišnjem Festivalu prijavilo je 160 učenika osnovnih škola te 39 srednjoškolaca.

Rezultati državnog natjecanja iz matematike 2019.

Evo slavodobitni(k)(c)a koji su izvrsno zastupali svoju školu, Centar izvrsnosti i Županije …

 PRVA NAGRADA 

Redni broj Ime učenika Prezime učenika Škola Razred Ime i prezime mentora
1. Marko Hrenić Osnovna škola Novi Marof 6. Davor Dukarić, Nevenka Bareta, Ivana Sukačić

DRUGA NAGRADA 

Redni broj Ime učenika Prezime učenika Škola Razred Ime i prezime mentora
1. Mila Maretić VI. OŠ Varaždin 5. Dario Maltarski, Snežana Huđek, Nina Prašnjak
2. Emanuel Tukač OŠ Breznički Hum 8. Marija Dijačić, Branko Škiljan, Davor Dukarić
3. Martin Josip Kocijan Gimnazija Čakovec 3A Nikola Lepen, Tamara Srnec, Ratko Višak
4. Mateja Vuradin Druga gimnazija Varaždin 3B Vlatka Drvarić, Miroslav Smuđ

 TREĆA NAGRADA

Redni broj Ime učenika Prezime učenika Škola Razred Ime i prezime mentora
1. Barbara Kelava VI. OŠ Varaždin 7. Dario Maltarski, Nevio Cifrek, Davor Dukarić
2. Ema Kolmanić VI. OŠ Varaždin 7. Dario Maltarski, Nevio Cifrek, Davor Dukarić
3. Klara Mihalić III. OŠ Čakovec 8. Aleksandra Tonković, Branko Škiljan, Davor Dukarić

 Učenici 8. razreda Emanuel Tukač i Klara Mihalić pozvani su na izborno natjecanje za juniorsku olimpijadu, a

 Martin Josip Kocijan i  Filip Vinković  pozvani na izborno natjecanje za nastup u olimpijskim ekipama Hrvatske. 

Evo i pohvaljenih za dobar rezultat: 

Redni broj Ime učenika Prezime učenika Škola Razred Ime i prezime mentora
1. Julijan Mostarkić VI. OŠ Varaždin 5. Nina Prašnjak
2. Marko Dvorski Elektrostrojarska škola 1B Aleksandra Kos, Sonja Ivančić, Miroslav Smuđ
3. Nikola Kušen Prva gimnazija Varaždin 2A Tajana Golub Mendaš, Tatjana Plantak
4. Ida Kolmanić Prva gimnazija Varaždin 3A Ana Grozdanić, Tamara Srnec
5. Dijana Tot Gimnazija Čakovec 3B Tamara Srnec, Miroslav Smuđ
6. Dario Hanžek Elektrostrojarska škola 3B Miroslav Smuđ
7. Filip Vinković Gimnazija Čakovec 4A Mirjana Hranilović,Ratko Višak

Važno je naglasiti da su svi pozvani učenici među 20-tak najboljih u Hrvatskoj, a nagrađeni i pohvaljeni su najbolji od najboljih!

Bez puno rada u školama i Centru izvrsnosti za matematiku te izuzetne potpore Županije Varaždinske teško bismo postigli ovakav rezultat. Zato hvala i čestitka svima koji su svojim radom doprinijeli ovom projektu Županije znanja.

 

Voditelj Centra izvrsnosti:

Branko Topić